Zapraszam na stronę szajda.org.pl
Redaktor: Administrator   
17.04.2012.

Zapraszam na stronę poświęconą ks. Józefowi Szajdzie www.szajda.org.pl oraz Grupie Oazy Dorosłych w Garwolinie garwolin.szajda.org.pl

Zmieniony ( 17.04.2012. )
 
3 rocznica śmierci ks. Józefa Szajdy
Redaktor: Administrator   
30.11.2011.

 

4 grudnia 2008 roku ks. Józef Szajda odszedł do Lepszego Świata.


Napis na Jego grobie głosi: Vita mutatur, non tollitur (Życie się zmienia, ale nie kończy); oraz przypomnienie hierarchii wartości: Bóg, diecezja i na końcu... ja.


Wielu z nas otrzymało szczególną łaskę. Mogliśmy poznać tego wyjątkowego księdza, przyglądać się kapłańskiemu najwierniejszemu naśladowaniu Chrystusa i uczyć się od Niego.


Był człowiekiem ogromnej pracowitości i umiejętności stawiania sobie wymagań.

Uczył pracowitości i troski o własną formację.

Jego wychowankowie, również duchowni, stwierdzają:

1. bez niego nas by nie było,

2. bylibyśmy ułomni i niespełnieni,

  1. nie rozpoznalibyśmy naszych możliwości i naszego powołania.


W jego życiu wszystko było przemyślane i przemodlone.


Pięciominutowe homilie radiowe głoszone przez 17 lat były cenionym wydarzeniem w działalności Katolickiego Radia Podlasie. Na przygotowanie kolejnej refleksji poświęcał nawet 7 godzin pracy.

Tyle czasu w ostatnich latach swego życia poświęcał na wielowymiarowe studiowanie literatury i związane z tym przemyślenia.


Przez kilkanaście lat był ojcem duchownym Podlaskiej Pielgrzymki. Kolejne grupy wprowadzał w Mirowie do Lasu Pojednania. Kilkanaście prostych zdań, jasnych i serdecznych, znak pokoju, absolucja i wyjście po kolejną grupę. Kolejna zupełnie inna introdukcja.

Mówiono kiedyś: wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. W jego życiu każde miejsce na ziemi było dobro do improwizowanej pięknej modlitwy, do wzniesienia się do Boga.


Nie umiał zazdrościć. Modlił się, by umiał cieszyć się swoim i nie patrzeć zazdrosnym okiem na cudze. Nie wiedział, co to zemsta, choć nie raz liczył czas, który niesie największą łaskę, łaskę zapomnienia.

Przez niego dojrzewała w nas pełnia człowieczeństwa, a może więcej – pełnia życia!


W 3 rocznicę śmierci znów będziemy wspominać Go i modlić się, aby Chrystus, którego tak miłował, raczył wprowadzić Go do Swojego Królestwa Życia.


4 grudnia 2011r. na Mszę św. o godz. 8.00 w Par. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie intencji śp. Księdza Józefa Szajdy zapraszają: wychowankowie, przyjaciele, grupa Oazy Dorosłych.

 

Zmieniony ( 30.11.2011. )
 
Zapraszamy do nas!
Redaktor: Michał   
16.03.2010.

 

Zapraszam wszystkich którzy byli w Ruchu Światło-Życie w Garwolinie do dołączenia do naszej grupy!

Rozumiem że nie wszyscy chcą lub mogą śpiewać z nami lub choćby uczestniczyć w Mszach świętych na których mamy oprawę. Może przynajmniej ktoś chciałby się łączyć duchowo. 

Marzy mi się że tak jak portal Nasza klasa połączyła ludzi którzy kiedyś byli jedną klasą, tak ta strona mogła by łaczyć nas,  byłych oazowiczów. 

Proszę o przysyłanie maila i (lub) komórki na które moglibyśmy przesyłać informacje o bierzących wydarzeniach i podejmowanych działaniach. można to zrobić  klikając tu .  Bardzo proszę też o dane umożliwiające mi uzupełnienie listy członków Oazy.

Dziękuję i Pozdrawiam        Michał Garwoliński

Zmieniony ( 13.09.2010. )
 
Ruch Oazy Dorosłych w Garwolinie im. ks. Józefa Szajdy
Redaktor: Michał   
22.03.2010.
Długo myślałem jak powinniśmy się nazywać. Jakoś nie dało się tego określić krócej więc wyszło właśnie tak.
Zmieniony ( 22.03.2010. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 nast.  » koniec »»